Domov Iris, příspěvková organizace
Ostrava-Mariánské Hory
9

Celková kapacita

9

Celkem odesláno

0

Mužů čeká na psaní

0

Žen čeká na psaní

Domov Iris, příspěvková organizace

Domov Iris je domovem pro seniory. Jedná se o pobytovou sociální službu, jejímž zřizovatelem je Statutární město Ostrava. Naše zařízení se nachází na ulici Rybářská 13, v městské části Ostrava-Mariánské Hory.
Poskytujeme nepřetržitou celoroční sociální pobytovou službu občanům, kteří jsou v důchodovém věku a nachází se v nepříznivé sociální situaci, mají přidružené zdravotní, pohybové potíže a nezvládnou už svou situaci řešit za pomocí rodiny, terénní, pečovatelské a jiné sociální asistenční služby.
Jsme zde také pro občany starších 40 let, kteří jsou plně závislí na pomoci dvou osob a nezvládají svou tíživou sociální situaci řešit za pomocí rodiny, terénní, pečovatelské a jiné sociální asistenční služby.
Celková kapacita Domova je 104 klientů, z toho 29 míst pro muže a 75 míst máme vyčleněno pro ženy.
O naše klienty pečuje tým odborníků (sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, zdravotní sestry, ergoterapeut, fyzioterapeut, pracovník pro volnočasové aktivity), kteří mezi sebou vzájemně spolupracují tak, aby byla našim klientům zajištěna systematická kvalitní podpora a pomoc.
Ctíme hodnoty rodinné atmosféry, spolupráce, ochoty, soudržnosti, respektu, úcty a lásky k lidem.
V našem zařízení pracujeme se třemi koncepty péče Biografickou péčí o seniory, Smyslovou aktivizací a Bazální stimulací. Díky těmto konceptům jsme schopni poskytnout kvalitní službu. Způsob poskytování služby našim klientům je postaven na individuálním přístupu, vycházejícím z dobré znalosti klienta, jeho biografie, zvyklostí, zálib, rituálů, schopností, dovedností a potřeb s ohledem na věk, schopnosti a zdravotní stav. Péče v rámci těchto konceptů je vysoce individuální a zohledňuje jedinečnost klienta.

Aktivně pracujeme se vzpomínkami, které byly a jsou klientům z jejich vlastních osobních příběhů důvěrně známé, podílíme se tak na smysluplném zvyšování kvality jejich života ve stáří.
Je pro nás důležité, aby si klient dovybavil pokoj svými věcmi, které pro něj mají významnou citovou hodnotu (rodinné fotografie, hrníčky, drobné nádobí, dekorační předměty, výrobky vlastní tvorby, polštářek aj.).
Plánujeme služby společně s klientem, který je naším rovnocenným partnerem (doprovody na nákup, aktivizační činnosti, výběr aktivit dle jeho osobních zájmů, koníčků, zálib a preferencí, dále podle povolání, které vykonával). Nabízíme klientům možnosti atraktivních výletů (Lysá hora, Marlenka, lázeňská kolonáda, cukrárna a doprovody na bazén v lázních Klimkovice, Aquapark Bohumín, Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Arboretum Nový Dvůr, Pustevny aj.).
V naší službě podporujeme vzájemný kontakt klientů se svými rodinami, se svými nejbližšími, přáteli a známými (společná účast na společenských a kulturních akcích, doprovod blízkých a přátel na pořádané výlety a zájezdy).

Chci poslat dopis sem

Chci darovat peníze

Tipy na psaní

 

  • Po registraci vám na e-mail pošleme přesnou adresu a tipy na dopisy.
  • Jako adresáta uveďte název projektu Psaní od srdce a dále pokračujte adresou, která vám přišla do e-mailu.
  • Na obálku uveďte kód, který vám přijde na e-mail, a jestli je psaní určeno pro muže nebo pro ženu.
  • Psaní by mělo být čitelné s dostatečně velkými písmeny.
  • Seznamte čtenáře s tím, kdo jste.
  • Používejte povzbudivá slova a veselé příběhy.
  • Můžete přidat obrázek či fotku.
  • A o čem psát? Třeba o tom, co máte rádi a co rádi děláte, co teď prožíváte a na co se těšíte.

Přihlásit se

 

Děkujeme za váš obrovský zájem o Psaní od srdce. Již se nám podařilo najít ochotné pisatele pro všechny seniory. Jsme za to moc vděční. Chcete pomoci i jinak? Pošlete dar od srdce a pomozte nám přinést seniorům radost ze života.

Co se stane dál?

Vyplním registraci

Na e-mail dostanu adresu a konkrétní tipy pro mé psaní

Napíšu psaní a odešlu ho

Těším se na zpětnou vazbu

Chcete si vybrat dalšího seniora, kterému napíšete?