Darujte od srdce

Díky vašemu daru přineseme do služeb pro seniory radost

K opravdové životní radosti patří také zážitky, setkání, vůně a chutě, slzy dojetí i smíchu nebo hrdost na vlastní práci. Takovou radost můžeme přinést seniorům společně: připojte se ke sbírce a váš dar věnujeme na oblíbené aktivity, které přinášejí seniorům úsměv na tváři: terapii s pejsky, hudební zážitky, sportovní aktivity nebo výlety. Děkujeme za vaši pomoc od srdce.

V letošní sbírce chceme přinést radost do osmi domovů pro seniory. Pečlivě jsme společně se seniory a pečovatelkami naplánovali, co by jim mohlo přinést úsměv na tváři a ty nejlepší zážitky. Třeba v Opolanech ve středních Čechách by moc rádi zažili falconyterapii. Setkání s majestátním dravcem posiluje sebevědomí a navrací životní energii i seniorům, kteří tráví celý den na lůžku. V Krabčicích by se zase rádi ponořili do léčivých tónů hudby a na Vsetíně hravým způsobem posílili paměť i přátelství mezi seniory. Podle rozpočtu vysněných zážitků, které chceme seniorům umožnit, jsme si na cestě k cílové částce 340 000 Kč stanovili tři mety. Dokážeme společně splnit všechna přání?

Splněno
Děkujeme Vám
První meta
70 000 Kč
Terapie s dravci v Opolanech a společné vaření s profi kuchaři v Nosislavi
Splněno
Děkujeme Vám
Druhá meta
160 000 Kč
Výlety do okolí Libic nad Cidlinou a muzikoterapie v Krabčicích
Splněno
Děkujeme Vám
Třetí meta
240 000 Kč
Terapie s pejsky v Brně a sportovní aktivity v Sobotíně.
Zbývá ještě
12 013 Kč
Cíl
340 000 Kč
Cvičení paměti ve Vsetíně a vzdělávání pečovatelek v Písku.

Jakou radost může váš dar přinést?

Můžete uspořádat zajímavou přednášku, koncert nebo divadelní představení? Chcete podpořit klienty a pečovatelky Diakonie větším darem za vaši firmu? Nebo připravit program s vaší školou? Těšíme se na vaše nápady.

Sbírku pořádá Diakonie ČCE a je určená na podporu aktivit pro klienty Diakonie a vzdělávání a péči o tým, který se o ně stará. Diakonie je jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v Česku. Více než 6 000 seniorům ročně pomáháme žít bezpečně a bez starostí doma nebo v domovech pro seniory a domovech pro lidi s demencí. Podporujeme také lidi, kteří se doma starají o své blízké.

Dary shromažďujeme na účtu schválené veřejné sbírky č. 3596666359/0800. O využití vašich darů vám budeme pravidelně dávat vědět.

Přála bych si zase pomazlit nějakého chlupáče.

paní Libuška

Prožít ještě jednou terapii s dravci a sovičkami, to je mé velké přání.

paní Milada

Moc bych si přála zažít u nás v domě hodinku krásy.

paní Marie

Vždycky jsem milovala zvířata. Přála bych si s ostatními kamarádkami z našeho domova navštívit zoo.

paní Věra

Moc bych si přála posedět si v kavárně u nějakého zákusku.

paní Zdeňka

Nejvíce by mě potěšilo ještě vidět vystoupení ogarů a dcérek valašských tanců.

paní Hana

Snažíme se pro seniory vytvářet příjemné prostředí, v kterém se cítí bezpečně a spokojeně. Práce pečovatelky je pestrá, odpovědná, psychicky i fyzicky velmi náročná, společností často opomíjená a nedoceněná. Přála bych si, abychom si mohli dovolit navýšit počet zaměstnanců, tak bychom se mohli komplexněji věnovat většímu počtu uživatelů. Mohli bychom plnit ještě ve větší míře jejich individuální přání a potřeby. A práce by tak nebyla tolik vyčerpávající.

aktivizační pracovnice Petra